Program Złote Szkoły NBP

Liczba odpowiedzi: 0
Załącznik ($a)

Zaproszenie do udziału w programie Złote Szkoły NBP:

"Drodzy Nauczyciele!

Tym razem gorąco zapraszamy Was do udziału w programie Złote Szkoły NBP. Mamy nadzieję, że udział w nim będzie okazją do zastosowania w praktyce innowacyjnych metod edukacyjnych poznanych również dzięki udziałowi w szkoleniach NBP.

Program Złote Szkoły NBP stawia na kooperatywne działanie nauczycieli i uczniów. Za przeprowadzenie zadań, które popularyzują edukację ekonomiczną, można zdobyć tytuł Złotej Szkoły NBP, a wraz z nim szansę na nagrody finansowe. Nagrody są przyznawane za najlepiej i najciekawiej zrealizowane zadania. Na mapie Złotych Szkół NBP jest już 284 szkół-liderów edukacji ekonomicznej. Czekamy również na Waszą szkołę!

Jak działa program Złote Szkoły NBP?

W swojej szkole zakładacie Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która składa się z min. 2 nauczycieli i od 5 do 10 uczniów. Wspólnie opracowujecie i przeprowadzacie stacjonarnie lub online trzy zadania dotyczące tematu II edycji, której hasło brzmi „Bezpieczni w finansach osobistych”. W programie mogą wziąć udział nauczyciele i uczniów klas 7–8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Do wykonania trzy zadania

Udział w programie polega na przeprowadzeniu trzech zadań: lekcji z ekonomią, debaty szkolnej i warsztatu uczniowskiego i wysłaniu relacji z zadań do NBP za pośrednictwem platformy internetowej.

Termin zgłoszeń

Termin zgłoszeń i wysyłania relacji z zadań programu upływa: 20 marca 2022 r.

Tytuł „Złotej Szkoły NBP” i nagrody

Każda szkoła, która nadeśle w terminie do 20 marca 2022 r. relacje z wymaganych zadań II edycji, ma szansę zdobyć prestiżowy tytuł „Złotej Szkoły NBP” potwierdzony certyfikatem oraz atrakcyjne nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 10 000 zł
  • II miejsce – 8000 zł
  • III miejsce – 6000 zł
  • Wyróżnienie – 4000 zł
  • Nagroda Specjalna – 15 000 zł
  • Nagroda Prezesa NBP – 15 000 zł

Nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia zostaną przyznane oddzielnie: dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, czyli pula tych nagród jest podwójna.

Wszystko, co warto wiedzieć o programie

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy telefonicznie: 022 185 44 41 lub 022 185 24 59 bądź mailowo: szkoly@nbp.pl.

Pozdrawiam

Magdalena Rakowska"

Magdalena Rakowska | Starszy specjalista
Departament Edukacji i Wydawnictw
Wydział Projektów Edukacyjnych
tel. +48 22 185 1620 | kom. +48 605 162 711
magdalena.rakowska@nbp.pl

Narodowy Bank Polski
ul. Świętokrzyska 11/21
00-919 Warszawa