Wielkie Święto Programowania WROCŁAW 15 października 2022 Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej

Liczba odpowiedzi: 1
Załącznik ($a)

Wydarzenie Code Week PL

ulica Zygmunta Janiszewskiego 8, 50-372 Wrocław, Polska
Publiczne  · Każdy na Facebooku i poza nim
CodeWeek odbędzie się w tym roku już po raz dziesiąty! Z tej okazji organizujemy dla Was imprezę, podczas której każdy będzie mógł nauczyć się podstaw programowania, a ci którzy już coś potrafią, będą mogli rozwinąć swoje umiejętności. 
📅15 października
🚩Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej ul. Janiszewskiego 😎
🕙9:30-16:00
🤖🤖🤖
Jakie atrakcje przygotowaliśmy? Jest ich naprawdę mnóstwo! Pokażemy Wam jak zaprogramować tańczącego robota, przygotujemy proste animacje, sprawimy, że roboty ułożyą napi:s „To już dziesięć lat”, zaprogramujemy stronę internetową i odwiedzimy świat minecrafta. To nie wszystko! W to, by wydarzenie było niezapomniane, zaangażowało się wiele osób i instytucji. Już niedługo opublikujemy całą listę atrakcji 🙂 
#CodeWeek2022!
Wielkie Święto Programowania to inauguracja tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania – #CodeWeek2022, który w tym roku odbędzie się w dniach 8-23 października i będzie to dziesiąta, jubileuszowa edycja!
#CodeWeek to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. To prostsze, niż Wam się wydaje!
Zasada jest jedna: niezależnie od kompetencji spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Liczy się zapał i dobre chęci.
Przyjdź i przekonaj się, że Ty też możesz programować!
Więcej informacji o #CodeWeek2022 znajdziecie na www.koduj.gov.pl

Odp: Wielkie Święto Programowania WROCŁAW 15 października 2022 Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej

"To jubileuszowa,10 edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania w ramach której politechnika otworzyła drzwi centrum kongresowego i zaprosiła najmłodszych do udziału w Code Week. Organizuje ją NASK we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. W wydarzeniu wziął udział minister Janusz Cieszyński – sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM oraz Wojciech Pawlak – dyrektor Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

- Ciesze się, że jest tu tyle osób zainteresowanych kodowaniem. Tutaj są pierwsze kroki, jakie stawiacie w stronę tego, żeby kiedyś w życiu jako studenci, a może nawet profesorowie ścisłych nauk o kodowaniu wiedzieć najwięcej — mówił minister Janusz Cieszyński – sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM.

Dodał, że takie wydarzenia jak Code Week zmienia rzeczywistość, każdy może przyjść i przekonać się o tym, że kodowanie nie jest tylko dla tych, którzy mają wyjątkowe zdolności, ale jest to umiejętność jak dodawanie, odejmowanie czy czytanie, czyli coś, czego każdy może się nauczyć i jest bardzo przydatne.

Minister zapowiedział także uruchomienie nowej gałęzi kursów w ramach ogólnopolskiej sieci edukacyjnej. Do polskich szkół trafić mają kursy szachowe, które są już dostępne na rządowych stronach. 

- Dzięki temu każdy będzie mógł zacząć w młodym wielu uczyć się gry w szachy. To jest piękna królewska gra — dodał minister.

Swoich sił i umiejętności w szachy sprawdzić można było już podczas Code Week na Politechnice Wrocławskiej. Na kilkunastu szachownicach chętni grali z partnerem, albo arcymistrzami, którzy opowiadali również o skutecznych zagrywkach. Natomiast o tajnikach programowania opowiadali najlepsi nauczyciele w Polsce. Przez kilka godzin podczas bezpłatnych warsztatów pokazywali dzieciom m.in. jak zaprogramować robota czy neon, albo drukarkę 3D. Nie zabrakło też innych atrakcji, jak wizyta w świecie Minecrafta".

Link do zdjęć i artykułu poniżej:

https://gazetawroclawska.pl/code-week-na-politechnice-wroclawskiej-przez-zabawe-dla-dzieci-ksztalca-przyszlych-specjalistow-zdjecia/ar/c12-16963411

https://gazetawroclawska.pl/code-week-na-politechnice-wroclawskiej-przez-zabawe-dla-dzieci-ksztalca-przyszlych-specjalistow-zdjecia/ga/c12-16963411/zd/61976325