Jak zadbać o cyberbezpieczeństwo uczniów? Zaproszenie do projektu Cybercraft - przygoda, która uczy.

Liczba odpowiedzi: 0
Załącznik ($a)

Dzień dobry,

 

Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w projekcie społecznym CyberCraft – przygoda, która uczy, który został objęty patronatem honorowym MEiN. W ramach projektu uczestnicy poszerzą swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa.

 

Projekt składa się z cyklu webinarów, które są realizowane przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog

 

Link do rejestracji: Microsoft Event (mktoevents.com)

Dla nauczycieli klas 1-3

9 marca godz. 18:00-19:55

 

Link do rejestracji: Microsoft Event (mktoevents.com)

Dla nauczycieli klas 4-6

17 marca godz. 18:00-19:55

 

Link do rejestracji: Microsoft Event (mktoevents.com)

Dla nauczycieli klas 7-8

24 marca godz. 18:00-19:55

 

Za nami pierwsze wprowadzenie do tematyki cyberbezpieczeństwa w edukacji w wykonaniu prof. Jacka Pyżalskiego z poziomu badań i nauki (za chwilę będzie dostępne nagranie). Przed nami z kolei spotkania dla nauczycieli szkół podstawowych w trakcie, których dowiedzą się, w jaki sposób zaangażować Minecraft Education Edition, żeby uświadamiać uczniów na temat zagrożeń w sieci, a w następnej kolejności uczyć nowych zachowań i nawyków wspierających cyberbezpieczeństwo.

Na specjalne zaproszenie 9 marca wystąpi również gość specjalny pan Mateusz Rafał, Zastępca Dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej Ministerstwa Edukacji i Nauki MEiN, który opowie nam o Cyberbezpieczeństwie systemu edukacji w świetle współczesnych zagrożeń.

 

Podczas najbliższego webinaru dowiesz, jak wykorzystać na lekcji polską wersję mapy Minecraft Bezpieczny Internet, poznacie Państwo przygotowane konspekty pracy i karty pracy dla uczniów. Dzięki temu w atrakcyjny, bliski codzienności ucznia sposób, przekażecie istotną wiedzę i zrealizujesz ważne w dzisiejszej rzeczywistości kierunki polityki oświatowej. W ramach webinaru wspólnie udamy się do specjalnie przygotowanej krainy w Minecrafcie. Wędrując nią zdobędziemy wiedzę i umiejętności z obszaru ochrony prywatności w sieci oraz zdrowych nawyków korzystania z cyfrowych technologii. Przyjrzymy się regułom bezpiecznego użytkowania Internetu, przypomnimy zasady dbania o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze, a także weźmiemy udział w szeregu interaktywnych quizów.

 

Szczegóły projektu dostępne są po kliknięciu w link: cybercraftprzygoda.pl

 

Pozdrawiam,

 

Bartosz Białek

Modern Work EDU Specialist