Bierzemy udział w #DBI2022 - 8/02/2022

Liczba odpowiedzi: 7
Załącznik ($a)

Już 8 lutego 2022 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu -  najważniejsze wydarzenie w roku poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie.
Zobacz, jak możesz włączyć się w tegoroczne obchody. Działajmy razem!

https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

https://www.saferinternet.pl/dbi/zglos-inicjatywe-dbi.html

Zgłoś inicjatywę i wygraj nagrody! 

Świętuj z nami Dzień Bezpiecznego Internetu poprzez organizację lokalnej inicjatywy. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę dbi.pl i zgłosić pomysł, który planujesz zorganizować w swojej przestrzeni np. szkolnej czy świetlicowej. Mogą to być spotkania, webinary, konkursy czy warsztaty. Inicjatywy mogą zgłaszać: placówki edukacyjne, organizacje pozarządowe, a także biblioteki. Wydarzenia można organizować w wybranym przez siebie terminie od początku lutego do końca marca 2022 r. 

Najlepsze inicjatywy zostaną nagrodzone sprzętem elektronicznym. Nagrodą za pierwsze miejsce jest monitor interaktywny Samsung Flip 2 ufundowany przez partnera strategicznego, firmę Samsung Polska. Dla kolejnych trzech inicjatyw przewidziane są nagrody w postaci: Telewizora SONY KD65XH8077 65, projektora EPSON EH-TW750 i laptopa LENOVO IdeaPad 5 ufundowane przez głównego partnera, Fundację Orange.
 
Bądź z nami na konferencji DBI!

8 lutego 2022 r. o godz. 17:00 odbędzie się konferencja online, na którą już dziś zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół, edukatorów i rodziców rodziców oraz wszystkie inne osoby zainteresowane bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie. 
W programie wystąpienia dotyczące między innymi: nadużywania urządzeń ekranowych czy ciałoneutralności. Będziemy także rozmawiać o nauczaniu zdalnym i skutecznym wykorzystaniu nowych technologii w edukacji i budowaniu relacji. Podczas konferencji wystąpią między innymi: Natalia Hatalska, Joanna Mikusek-Przystajko - Nauczyciel Jutr@ -  i Dariusz Martynowicz - Nauczyciel Roku 2021.
 
Webinary i lekcje online - skorzystaj z wiedzy specjalistów!

W ramach DBI odbędzie się cykl webinarów, gdzie zaprezentowane zostaną konkretne zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa online oraz skuteczne narzędzia edukacyjne.  Nowością w tym roku są lekcje i spektakle online - w których będą mogły wziąć udział całe klasy!  

Przygotowaliśmy następujące propozycje edukacyjne:
Wszystkie lekcje i spektakle będą emitowane w godzinach lekcyjnych.

Rejestracji na wszystkie wydarzenia dokonuje nauczyciel lub opiekun grupy, który w formularzu zaznacza dzień, godzinę oraz liczbę uczestników. 
 

Odp: Bierzemy udział w #DBI2022 - 8/02/2022

Włącz się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2022
Konferencja z okazji "Dnia Bezpiecznego Internetu 2022" - czyli rozpoczęcie obchodów

Bardzo ważnym punktem w corocznych obchodach DBI jest konferencja z udziałem ekspertów, która w tym roku odbędzie się 8 lutego od godziny 17:00 w formule online.

Galowa konferencja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się już 8 lutego (wtorek) od godziny 17:00 w formule online.

Podczas tego wydarzenia nauczyciele, dyrektorzy szkół, edukatorzy oraz rodzice będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci czy sposobów pozytywnego wykorzystywania internetu z uczniami. Tegorocznymi prelegentami będą m.in.:

• Natalia Hatalska - blogerka, autorka, analityczka trendów
• Dariusz Martynowicz - Nauczyciel Roku 2021
• Joanna Mikusek-Przystajko - Nauczycielka Jutra 2021
• dr Magdalena Rowicka - badaczka e-uzależnień

Zobacz program konferencji

Transmisja Konferencji Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się na profilach Polskiego Cenrtrum Programy Safer Internet w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji) oraz na stronie projektu.
Webinary, spektakle i lekcje online - skorzystaj z wiedzy ekspertów

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 Polskie Centrum Programu "Safer Internet" proponuje szereg webinarów, spektakli oraz lekcji online.

Wszystkie wydarzenia zebrane zostały w formie kalendarza.

Zapoznaj się z kalendarium wydarzeń odbywających się w lutym i marcu

Przygotowaliśmy między innymi następujące propozycje edukacyjne:

· Webinar pt. "Offline i online z CyfrOFFym kONtaktem. Jak włączyć się do obchodów DBI z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym?" , który odbędzie się 9.02 od godziny 17:00,

· Webinar pt. "Szkoła Sieci Społecznościowych - zestaw narzędzi i ćwiczeń dla szkół podstawowych" , który odbędzie się 10.02 o godziny 17:00,

· Spektakl pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów". Dostępne terminy: 10.02, 11.02, 15.02, 16.02 oraz 17.02,

· Sieciaki - Poznaj bezpieczny internet. Dostępne terminy: 21.02, 28.02,

· Sieciaki - Jestem ok! Dostępne terminy: 22.02, 1.03,

· Sieciaki - Sieciakowe Zasady Ekranowe. Dostępne terminy: 23.02, 2.03,

· Lekcje "Ciało nie określa". Dostępne terminy: 24.02, 3.03.

Oferta webinarów jest skierowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Można zapisać się na dowolną liczbę webinarów.

Spektakle oraz lekcje online to propozycje dla klas i grup szkolnych. Każda z nich trwa dwie godziny lekcyjne. Wśród nich znajdą Państwo zajęcia dla klasy od I do VIII szkoły podstawowej oraz dla klas I szkoły ponadpodstawowej. Zajęcia przeznaczone są jednocześnie dla klas uczących się w trybie stacjonarnym i zdalnym.
Trwa zgłaszanie inicjatyw lokalnych DBI 2022 - do wygrania cenne nagrody!

Do tej pory zarejestrowano ponad 2500 inicjatyw, których z minuty na minutę przybywa! Nie czekajcie, zgłoście swoją inicjatywę i dołączcie do wspólnych obchodów międzynarodowego dnia promującego bezpieczne i mądre korzystanie z sieci.

Udział w międzynarodowym święcie bezpiecznego internetu może wziąć każdy. Zachęcamy szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania obchodów i zgłoszenia swojej inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa młodych użytkowników sieci. Pomysłów na lokalne obchody DBI jest nieskończenie wiele. Może to być m.in. lekcja online lub na żywo, webinary, gry, zabawy, projekty z uczniami, quizy, konkursy, plakaty, komiksy, filmy, happeningi lub inna dowolna forma.

Lokalne działania w ramach DBI można zorganizować w wybranym terminie od początku lutego do końca marca 2022 r. Wystarczy zarejestrować swoją inicjatywę za pomocą elektronicznego formularza.

Każda instytucja, która zgłosi swoje wydarzenie, otrzyma elektroniczne zaświadczenie udziału. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI 2022 - do wygrania są atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów akcji. Min. monitor interaktywny Samsung Flip 2 (ufundowany przez firmę Samsung Polska), telewizor Sony KD65XH8077 65, projektor Epson EH-TW750, laptop Lenovo IdeaPad 5 (ufundowane przez Fundację Orange) oraz bilety dla jednej klasy z wychowawcą na spektakl „Wszechmocni w sieci” w Teatrze Kamienica.

Odp: Bierzemy udział w #DBI2022 - 8/02/2022

Konferencja Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.