Poznaj micro:bita podczas obozów letnich w Krasnobrodzie

Liczba odpowiedzi: 0
Załącznik ($a)

https://forbot.pl/blog/poznaj-microbita-podczas-obozow-letnich-w-krasnobrodzie-id49940?smclient=39c7e5ab-c7d8-42dd-96af-c558055053e9&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=2021_06_07_newsletter_blog

Dzięki współpracy Forbota i AlphaCamp już tego lata wszyscy chętni będą mogli rozpocząć swoją przygodę z micro:bitem podczas letnich kolonii!

Młodzi konstruktorzy nauczą się, jak za pomocą micro:bita budować i programować urządzenia elektroniczne, a w przerwach od nauki czekać na nich będą liczne dodatkowe atrakcje.

Mały micro:bit to popularna na całym świecie platforma edukacyjna, dzięki której dzieci w wieku szkolnym chętnie uczą się elektroniki i programowania. Rozwiązanie, które powstało z inicjatywy BBC, szybko skradło serca milionów uczniów i nauczycieli, wpisując się wręcz idealnie w trend nauki zgodnej z filozofią STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics).

Obozy pod hasłem „Zaklinacze Robotów” to propozycja dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat, które nie miały jeszcze okazji do samodzielnych eksperymentów z micro:bitem. W tym roku obozy organizowane są w dwóch terminach: 6–15 i 15–24 lipca. Więcej informacji na temat obozów edukacyjnych, podczas których można poznać micro:bita, znaleźć można na stronie AlphaCamp.

https://www.alphacamp.pl/oboz-alphacamp-programistyczny/?utm_source=FORBOT&utm_medium=blog&utm_campaign=FORBOT_052021