Wszystko gra? Wpływ gier cyfrowych na dzieci / seminarium eksperckie

Liczba odpowiedzi: 0
Załącznik ($a)

https://www.saferinternet.pl/aktualnosci/bdquowszystko-grahelliprdquo---zapraszamy-na-seminarium-eksperckie_129.html

Dla ponad 40% dzieci granie w gry online jest jedną z najczęstszych aktywności w sieci. Czy popularny wśród dzieci "gaming" może mieć na nie pozytywny wpływ, czy raczej należy się go obawiać?
Polskie Centrum Programu Safer Internet czyli Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK Państwowy Instytut Badawczy wraz z Fundacją Orange zapraszają na seminarium eksperckie dotyczące wpływu gier cyfrowych na dzieci i młodzież.

W programie:

Marta Witkowska, NASK Państwowy Instytut Badawczy - Rozegrajmy to dobrze. Co warto wiedzieć o grach cyfrowych?
Jakub Zgierski, Games for Impact - Poza paradygmat „kontroli rodzicielskiej”. Jak wykorzystać siłę gier wideo w domu i szkole?
Agnieszka Politańska, Fundacja Dajemy Dzieciom Silę - Nadużywanie gier online czy budowanie kariery e-sportowca?- perspektywy terapeutyczna
dr Dominika Urbańska-Galanciak, Stowarzyszenie SPIDOR - Rola gier wideo w rozwoju kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży.

Seminarium jest przeznaczone dla nauczycieli, osób pracujących z dziećmi, rodziców, osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa online oraz jasnymi i ciemnymi stronami wirtualnej rozrywki dzieci.
* Dla uczestników wydarzenia certyfikaty potwierdzające udział w seminarium.

Zapisy: kliknij tutaj, żeby przejść do formularza rejestracyjnego

W celu uzupełnienia wiedzy nt. gier komputerowych dla dzieci i młodzieży podcast Polskiego Centrum Safer Internet „Gry wideo i dzieci”:

https://youtu.be/H2RsQTAkXFM

Poradnik dla rodziców z serii Akademii NASK zatytułowany „Nastolatki i gry cyfrowe”:

https://akademia.nask.pl/publikacje/GRY_poradnik_www_16.02.21.pdf

Poradnik jest częścią kampanii „Nie zagub dziecka w sieci” realizowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z NASK-PIB.