Przedłużony dostęp do największego polskiego serwisu z literaturą Legimi (w ramach projektu e-Czytelnia/WSBSz)

Liczba odpowiedzi: 0
Załącznik ($a)

Miło nam poinformować, że w ramach projektu e-Czytelnia/WSBSz został przedłużony dostęp (do końca 2024 roku) do największego polskiego serwisu z literaturą Legimi. Kod dostępu pobrany w roku 2023 jest ważny 12 miesięcy, po jego wygaśnięciu można pobierać nowy kodu zgodnie z instrukcją w menu Pomoc. Także nowi czytelnicy mogą pobrać kod dostępu.

Przypominamy, że e-CZYTELNIA umożliwia poprzez katalog WSBSz - INTEGRO dostęp do ponad 192 000 tytułów z Legimi, do prawie 7000 tytułów Wolnych Lektur oraz do ponad 90000 publikacji z Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej. Oprócz ebooków jest nadal możliwość korzystania również z audiobooków z  Wolnych Lektur.

Z książek tych mogą korzystać wszyscy użytkownicy Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej. Konta do WPE tworzy  uprawniona osoba (w każdej szkole) z poziomu Systemu Zarządzania Uczniem.

Wyszukiwanie dokumentów elektronicznych e-CZYTELNI odbywa się w taki sam sposób jak i innych publikacji tradycyjnych Katalogu Centralnego WSBSz. Z ebooków Legimi korzystamy poprzez specjalną aplikację zainstalowaną na komputerze, smartfonie, tablecie czy czytniku.

Instrukcja pobrania kodu i zalogowania do Legimi dostępna jest w menu Pomoc.