Przedłużony dostęp do największego polskiego serwisu z literaturą Legimi (w ramach projektu e-Czytelnia/WSBSz)

Liczba odpowiedzi: 0
Załącznik ($a)

Miło nam poinformować, że w ramach projektu e-Czytelnia/WSBSz został przedłużony na rok 2023 dostęp do największego polskiego serwisu z literaturą Legimi. Czytelnikom, którym już wygasł dostęp do Legimi, na koncie WPE/e-Czytelnia pojawił się już nowy kod do pobrania. Wszystkim pozostałym czytelnikom nowy kod będzie dostępny po wygaśnięciu aktualnego.

Przypominamy, że e-CZYTELNIA umożliwia poprzez katalog WSBSz - INTEGRO dostęp do ponad 170 000 tytułów z Legimi, do prawie 7000 tytułów Wolnych Lektur oraz do ponad 90000 publikacji z Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej. Oprócz ebooków jest nadal możliwość korzystania również z audiobooków z Legimi i Wolnych Lektur.

Z książek tych mogą korzystać wszyscy użytkownicy Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej. Konta do WPE tworzy  uprawniona osoba (w każdej szkole) z poziomu Systemu Zarządzania Uczniem.

Wyszukiwanie dokumentów elektronicznych e-CZYTELNI odbywa się w taki sam sposób jak i innych publikacji tradycyjnych Katalogu Centralnego WSBSz. Z ebooków i audiobooków Legimi korzystamy poprzez specjalną aplikację zainstalowaną na komputerze, smartfonie, tablecie czy czytniku.

Instrukcja pobrania kodu i zalogowania do Legimi dostępna jest w menu Pomoc.