Noc Politechniki - pokazy, warsztaty i eksperymenty

Liczba odpowiedzi: 1
Załącznik ($a)

https://pwr.edu.pl/noc-politechniki

Co dzieje się w laboratoriach Politechniki po godzinach? Przyjdź i sprawdź! Otwieramy dla ciebie nasze laboratoria i pracownie. Naukowcy PWr pokażą, jak rozmawiają ze sobą maszyny, dadzą wskazówki, jak uwarzyć najlepsze piwo, nauczą szermierki elektronami, a nawet zdradzą, jak skutecznie oszczędzać energię w domu.

Startujemy 18 listopada o godzinie 17, a skończymy późno w nocy. Zabierzemy cię do miejsc, które na co dzień nie są dostępne dla każdego. Przygotowaliśmy ponad 40 wydarzeń - zaprosimy cię m.in. do laboratorium chemicznego, komory klimatycznej, laboratorium termodynamiki, Geocentrum czy pracowni oftalmicznej.

Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego – niezależnie od wieku i zainteresowań.

Z myślą o najmłodszych pasjonatach nauki przedłużamy Noc Politechniki aż do sobotniego poranka. 19 listopada w godzinach od 10 do 12 zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami. Przygotowaliśmy dla nich warsztaty architektoniczne i chemiczne, zabawy językowe, zagadki detektywistyczne, wyprawę do krainy lodu, a nawet naukę… lutowania! 

Udział w Nocy Politechniki jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Warto się pospieszyć. Szczegóły poniżej – w opisie każdego wydarzenia.

#wiedzanieśpi